Aktívne dieťa = zdravé dieťa

Autor článku: Ivka | Pridané dňa: 15. januára 2019

Deti a pohyb už odjakživa patria k sebe. Doprajme im ho a spolu s ním aj kopu zábavy.

3.4/5 - (17 votes)

Rozhýbte Vaše deti a doprajte im radosť z pobytu na čerstvom vzduchu. Pohyb totiž výrazne napomáha k zdraviu dieťaťa a aj k jeho psychickej pohode. Máme pre Vás 4 zaručené tipy, ktoré dieťa rozhýbu a zároveň potešia nejedno detské srdiečko.

Trojkolobežka JD BUG Cool Carver

V dnešnom modernom svete plnom mobilov a počítačov je čoraz ťažšie zaujať deti a priviesť ich k pohybu ktorý by ich bavil. Pre deti je tiež veľmi dôležité aby boli cool. S trojkolobežkou JD BUG Cool Carver dosiahnete oboje. Vaše deti budú mať pohyb na čerstvom vzduchu, ktorý ich bude baviť a zároveň budú cool a so svojimi kamarátmi si užijú kopu zábavy. Doprajte im pocit, kde vďaka kĺzavému pohybu zistia aké to je surfovať sa či lietať.
Trojkolobežka JD BUG Cool Carver je unikátna tým, že sa za pomoci pohybov zo strany na stranu sama rozpohybuje. Trojkolobežka je niečo čo si Vaše deti úplne podmaní a oni zažijú aké to je surfovať sa v uliciach.  Brzda predného kolesa je na riaditkách pre jednoduché zastavenie a bezpečnostné brzdné konzoly v zadnej časti brániace prepadnutiu dozadu, výrazne prispievajú k bezpečnosti. Je určená pre deti od 5 rokov a max nosnosť je 65 kg.

Kolobežky

Kolobežka vhodná pre deti aj dospelých Spartan JD RAZOR MS 132

Kolobežky sa tešia čoraz väčšej popularite u detí aj u dospelých, sú šetrné na chrbát a zapájajú väčšiu časť svalov. Sú ideálne aj pri chudnutí. Deti na nich jazdia do školy, rodičia do práce, celá rodina na výlety, alebo sa na nich pretekajú. Sú ideálne do mesta ale aj do terénu. V ponuke sú rôzne kolobežky – skladné a ľahké, s nafukovacími kolesami pre rýchle jazdy alebo freestylové kolobežky pre skutočných machrov.

Typy kolobežiek podľa určenia

Mestská kolobežka – kolobežka s predným kolesom 16″ a zadným 12″ s brzdou sú ideálne na výlety či do mesta.
Turistická kolobežka – kolobežky s nafukovacími kolesami, sú stabilnejšie a ľahko zdolávajú terén.
Športová kolobežka (freestylová) – má malé kolieska a pevný rám, ktorý odolá skokom i nárazom.
Detská kolobežka – od 2 rokov má rôzne farebné prevedenia, aby zaujala deti a často má aj tri kolieska kvôli bezpečnosti.

Odrážadlá

Náš tip pre odrážadlo Chillafish BMXie červená

Odrážadlá sú ideálnym dopravným prostriedkom pre deti. Vďaka nim si deti zdokonaľujú svoju motoriku a zábavnou formou sa pripravujú na plynulý prechod na jazdu bicyklom. Sú vhodné už aj pre najmenšie detičky od 2 rokov. Odrážadlá sú vyrobené z kvalitných materiálov (drevené, plastové a kovové ), majú nízku hmotnosť, nezaberajú v byte veľa miesta a spĺňajú prísne bezpečnostné normy. Vďaka peknému a farebnému dizajnu potešia nejedno detské srdiečko. Pri výbere odrážadla dbajte na to, aby dieťa pohodlne dočiahlo plnými chodidlami na zem a tiež nezabúdajte na bezpečnosť a určite zakúpte aj prilbu, prípadne chrániče na lakte a kolená.

Drevené odrážadlá – sú jednoducho štýlové, ich prednosťou je odolnosť a pevnosť materiálu.

Plastové odrážadlá – sú odolné voči poveternostným podmienkam (dážď), ich prednosťou je nízka hmotnosť a nízka cena. Avšak majte na pamäti pomer ceny a kvality keďže na trhu je nespočetné množstvo plastových odrážadiel.

Kovové odrážadlá – ich výhodou je pevnosť a odolnosť, no napriek tomu majú kovové odrážadlá prijateľnú hmotnosť a dieťa nimi môže ľahko manévrovať. Kovové odrážadlá sú kvalitné a vydržia naozaj veľa a preto sú určené aj pre viac generácií.

Detské bicykle

Odporúčame detský bicykel s odľahčeným hlinikovým rámom Kellys LUMI

Detské bicykle patria medzi najlepšie dopravné prostriedky a potešia ako darček nielen deti. Na trhu je nespočetné množstvo bicyklov rôznych tvarov, farieb a prevedení. Bicykle pre najmenšie deti majú celoreťazové kryty, bicykle pre väčšie deti majú prehadzovače a niektoré už aj odpružené vidlice. Veľkosť detského bicykla sa označuje priemerom kolies „12, 14, 16, 18, 20, 24, 26“.

Veľkosť bicykla“12-14″ je určený pre deti s výškou 100-115 cm.
Veľkosť bicykla“16″ je určený pre deti s výškou 115-125 cm.
Veľkosť bicykla“20″ je určený pre deti s výškou 125-135 cm.
Veľkosť bicykla „24-26“ je určený pre deti s výškou 135-150 cm.

Nezabúdajte na bezpečnosť svojich detí, povinná výbava ako prilba, svetlo a odrazky nesmú chýbať.

Viac o bicykloch si môžete prečítať v našom článku 10 overených rád ako správne vybrať detský bicykel.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Páčil sa Vám článok? Podeľte sa s ním aj s ostatnými

3.4/5 - (17 votes)