Formovanie postavy doma za pomoci vibračnej plošiny

Autor článku: Ivka | Pridané dňa: 18. januára 2019

Investícia ktorú určite neoľutujete! Vibračná plošina je skvelý pomocník pri tvarovaní postavy a relaxácií v pohodlí domova.

3/5 - (21 votes)

Vibračná plošina sa v posledom čase stala obľúbená vo fitness centrách, no čoraz častejšie je využívaná aj v domácnostiach. Vibračná plošina je ideálna na formovanie a tvarovanie postavy, účinne odstraňuje prebytočné tukové tkanivo a v neposlednom rade poslúži na relax v pohodlí domova.

Využitie vibračnej plošiny

Môžete ju využívať počas kompletného tréningu, posilňovania celého tela ale tiež je ideálna na regeneráciu. Rôzne silné vibrácie zvyšujú efektivitu cvikov a schudnete 3 krát rýchlejšie ako pri cvičení v posilňovni, 15 minút intenzívneho cvičenia na vibračnej plošine je ako 1 hodina silového cvičenia vo fitness centre.

Počas pravidelného používania spoznáte zmeny na sebe veľmi rýchlo. Pri cvičení na vibračnej plošine sú minimálne namáhané kĺby a preto na stroji môžu cvičiť aj seniori a ľudia po operáciách kĺbov – samozrejme v prípade rizikových prípadoch len s odporúčaním od ošetrujúceho lekára.

Pre koho je vibračná plošina určená?

1. Pre športovcov – má uvoľňujúci efekt pred a po cvičení, posilňuje svaly a prispieva ku koordinácií tela.

2. Pre tých, ktorý sa zaujímajú o krásu tela a duše – zlepšuje obeh tekutín a pomáha odbúravať telesný odpad, zrýchľuje metabolizmus, povzbudzuje trávenie a znižuje hladinu stresových hormónov.

3. Pre staršiu generáciu – tlmí chronické bolesti, pôsobí proti osteoporóze a artritíde.

Výhody vibračnej plošiny

 1. pomáha pri redukcii váhy
 2. zlepšuje krvný obeh
 3. pomáha v boji proti celulitíde
 4. efektívne posilňuje svaly
 5. masíruje chodidlá
 6. napomáha pri rozhýbaní stuhnutých svalov
 7. trénuje stabilitu a koordináciu
 8. ideálna ako posledná fáza po vytrvalostných tréningoch
 9. skvelá pri relaxácií a odbúravaní stresu

Postačí Vám 15 minút denne a budete sa cítiť ako znovu zrodený.

Ako vybrať tú správnu vibračnú plošinu?

Aby ste boli so svojou vibračnou plošinou spokojný a aj ju na plno využívali mali by ste dbať na správne parametre a funkcie, ktoré vám nielen uľahčia ale aj zefektívnia cvičenie. No nezabúdajte ani na správnu údržbu a obsluhu čo predĺžia jej životnosť.

Pri výbere berte do úvahy:

 1. rozmery vibračnej plošiny – aby sa Vám zmestila na Vami vybrané miesto v byte/dome, vibračné plošiny nie sú skladacie
 2. rozmery vibračnej plochy – v zásade platí, čím väčšia plocha, tým pohodlnejšie cvičenie
 3. maximálna nosnosť – tá závisí od Vašej aktuálnej hmotnosti. Náš tip : aby zariadenie vydržalo dlhodobejšie a pravidelné používanie odporúčame nosnosť aspoň do 120 kg
 4. ovládanie vibračnej plošiny – klasické ovládanie býva integrované no je možnosť vybrať si aj ovládanie diaľkové
 5. počet rýchlostí vibrácií – umožňuje presnejšie nastavenie vibračnej plošiny, čo pocítite pri cvičení. Maximálny počet býva 60 rýchlostí.
 6. frekvencia vibrácie – je udávaná v počte kmitov za sekundu a mala by sa dať nastaviť
 7. praktické funkcie – pohodlné uchytenie, konštrukcia, ergonomické madlá (odporúčajú sa pre oporu stability a verte dobre poslúžia) a v neposlednom rade systém vyrovnania nerovností na podlahe pre stabilitu, to všetko sú praktické funkcie ktoré pri používaní isto oceníte.

Doporučujeme vibračný pás Rexabelt

Náš tip: odporúčame dokúpiť záťažovú podložku a predídete tým poškodeniu podlahy.

Typ vibrácii

Typ vibrácii rozhoduje o efektivite cvičenia. Zaujímajte sa o technológiu zabezpečujúcu vibrácie. Na trhu sú vibračné plošiny s vertikálnymi vibráciami – nahor, nadol a vibračné plošiny s horizontálnymi vibráciami – do strán. Ak sa neviete rozhodnúť zakúpte si vibračnú plošinu s kombinovanými vibráciami.

Náš Tip: vibračný pás je pomocník ktorý formuje najmä predné a bočné brušné svaly.

Tréning na vibračnej plošine je bezpečný a veľmi efektívny a jej používanie nemá žiadne vekové obmedzenia.


Páčil sa Vám článok? Podeľte sa s ním aj s ostatnými

3/5 - (21 votes)