Relax a uvoľnenie u Vás doma

Autor článku: Ivka | Pridané dňa: 7. februára 2019

Doprajte si oddych a uvoľnenie po práci či namáhavom dni vo vašej obývačke.

4.7/5 - (12 votes)

Máte boľavý chrbát a cítite, že potrebujete uvoľnenie a relax? No nechce sa Vám čakať , kým Vás objednajú na masáž? Chcete sa uvoľniť a zrelaxovať v pohodlí domova a hoci aj každý deň?
Máme pre Vás riešenie – masážne kreslo.
Masážne kreslo je ideálne pri sledovaní obľúbeného filmu, čítaní knihy alebo  len tak pri driemaní. Pekná predstava že? Nezostaňte len pri nej a poobzerajte sa po masážnom kresle a to sa postará o Vás a Vaše pohodlie.  Rozmaznávajte sa! Kto iný si to zaslúži keď nie vy?

Masážne kreslá Vám doprajú intenzívnu masáž celého tela. Ponúkajú rôzne typy masáži ako napríklad relaxačnú, regeneračnú či 3D masáž. Môžete si vymasírovať celé telo, či jednotlivé časti tela. O masáž sa postarajú airbegy a ventily. Niektoré masážne kreslá majú funkciu vyhrievania. Kreslá s touto funkciou Vám uľavia od bolestí. Oblasť vyhrievania sa môže líšiť v závislosti od konkrétneho modelu kresla. Najčastejšou vyhrievanou časťou kresla je chrbtová opierka, no niektoré ponúkajú aj možnosť vyhrievania chodidiel.

Ako si vybrať masážne kreslo?

Masážne kreslo nie je vôbec lacná záležitosť a preto si treba poriadne zvážiť jeho výber, všetky vaše požiadavky a očakávania od neho. Určite ale nekupujte najlacnejší model, bolo by škoda, keď už chcete za investovať aby ste sa pripravili o niektoré funkcie, ktoré lacnejším modelom chýbajú.

Zamyslite sa a popremýšľajte

 1. na aký druh masáže budete kreslo využívať
 2. aké funkcie od kresla očakávate
 3. či budete využívať aj vyhrievanie
 4. aký priestor máte k dispozícií na kreslo

Keďže masážne kreslá sú dosť veľké a vážia aj okolo 100kg, treba si ich umiestnenie dobre premyslieť, pretože manipulácia s nimi nie je vôbec jednoduchá. Treba myslieť aj na to, že niektoré masážne kreslá majú aj funkciu horizontálnej polohy a preto nie je dobré ich umiestniť blízko steny. Náš Tip: je dobré masážne kreslo umiestniť na koberec alebo dať pod kreslo špeciálnu záťažovú podložku, lebo svojou váhou môže  ľahko poškodiť podlahu.

TYPY masáží

Masážne kreslá ponúkajú niekoľko tipov masáži. Tip masáže si zvolíte v programe a tiež aj dĺžku masáže a ktorá časť tela bude masírovaná.

 1. 3D masáž – jednotlivé masážne hlavice a airbegy sa pohybujú všetkými smermi, hore, dole, dopredu, dozadu a aj do strán. Pri takejto masáži sa cítite ako by Vás masírovalo niekoľko rúk naraz.
 2. Shiatsu masáž – ide o mechanickú stimuláciu hlavných tlakových bodov ľudského tela. Je určená najmä na zmiernenie svalových bolestí, napätia a stuhnutosti svalov.
 3. Magneticá masáž – pri tejto masáži na telo pôsobí magnetické pole a vďaka tomu je masáž príjemnejšia a účinnejšia.
 4. Plieskanie – je to silná a intenzívna masáž, pôsobí bodovo a odbúrava svalovú stuhnutosť.
 5. Hnietenie – pohyb podobný mieseniu cesta, pôsobí na veľkej ploche a je jemnejšia.
 6. Vibračná masáž – vibrácie stimulujú svaly v príjemných vlnách, hodí sa na každodenný oddych.
 7. Vzduchová masáž – pri tejto masáži Vás masírujú vzduchové vankúšiky, slúži na prekrvenie a uvoľnenie svalov.
 8. Rolling – je to základná funkcia každého masážneho kresla, valčeky prechádzajú hore a dolu pričom masírujú oblasť chrbta.
 9. Masáž lymfatického systému – masíruje na princípe zovretia vzduchovými vankúšikmi, podporuje prúdenie lymfy a povzbudzuje lymfatické systém.

Funkcie masážnych kresiel

 1. Vyhrievanie masážneho kresla – kreslá s touto funkciou sú síce drahšie, ale určite sa v tomto prípade oplatí priplatiť si. Vyhrievanie má na svaly veľmi priaznivý vplyv. Napomáha zlepšiť krvný obeh a metabolizmus. Má priaznivý vplyv na funkciu svalov i kĺbov. A čo si budeme hovoriť, vyhrievanie je veľmi príjemná záležitosť.
 2. Automatické polohovanie – kreslo naskenuje povrch tela a upraví polohu masážnych hlavíc a opierok presne na mieru. Masážne hlavice tak zasiahnu presne tie časti tela, ktoré majú.
  Náš tip: o tejto funkcii určite pouvažujte ak kreslo bude okrem Vás používať aj niekto iný hlavne ak ste výškovo rozdielny.
 3. Natiahnutie chrbta – niektoré masážne kreslá ponúkajú aj možnosť natiahnutia chrbta, podobne ako to robí chiropraktik. Uvoľní Vám medzi stavcové platničky i stavce.
 4. Zero gravity – pri tejto polohe je na chrbticu a nohy vyvíjaná najmenšia záťaž. Chrbát má výborný kontakt o opierku kresla a preto má masáž v tejto polohe najsilnejší účinok. Okrem toho pri polohe zero gravity sú nohy vyššie než srdce, čo Vám uvoľní opuch nôh a podporí krvný obeh.
 5. Aktívny twist – táto masáž prehadzuje telo zo strany na stranu a to pomocou vzduchových vankúšikov. Masáž je tak dynamická a zábavná a určite pri nej nezaspíte.
 6. Aktívny swing – táto funkcia súži na pretiahnutie oblasti chrbta a krku počas masáže. Sedák sa nakláňa zo strany na stranu, zatiaľ čo opora nôh sa automaticky pohybuje hore a dole.
 7. Prehrávanie MP3 – luxusné modely majú vstavaný MP3 prehrávač alebo iné audio formáty. Stačí Vašu obľúbenú hudbu nahrať na USB kľúč a ten vložiť do prehrávača zabudovaného vo vašom kresle. Niektoré modely dokonca umožňujú streamovanie hudby z Vášho mobilu prostredníctvom Bluetooth.

Materiál

Masážne kreslá sú vyrobené z dvoch druhov kože.

 1. Syntetická koža – jednoduchšie sa ošetrujú, utierajú a sú majú dlhšiu životnosť.

 2. Pravá koža – je jemnejšia, luxusnejšia a príjemnejšia na pocit.

Kedy masážne kreslo nepoužívať?

Masážne kreslo by ste nemali používať ak máte horúčku, trpíte osteoporózou, máte srdcové ochorenie či nosíte kardiostimulátor. Masážne kreslo by určite nemali používať tehotné ženy.

Masážne kreslá poskytujú skvelý spôsob, ako si dopriať masáž doma. Stačí sa len pohodlne usadiť, nastaviť obľúbený druh masáže a relaxovať. Uvoľníte sa po dlhom dni v práci a doprajte oddych svojim stuhnutým a unaveným svalom. Myslím, že táto investícia sa zaručene oplatí.

 

 

 

 


 

 

 


Páčil sa Vám článok? Podeľte sa s ním aj s ostatnými

4.7/5 - (12 votes)