Rebriny – ideálne na domáce posilňovanie

Autor článku: Katka | Pridané dňa: 10. októbra 2017

Mnohí by ste sa chceli venovať vykonávaniu špecifickej pohybovej aktivite, no do posilňovni to nie je práve najbližšie? Ak áno, tak potom presne pre vás je určené cvičenie, ktoré môžete kľudne vykonávať doma.

3.3/5 - (22 votes)

Máte voľnú stenu? Zaobstarajte si rebriny! Úplne postačí, ak sa vyzbrojíte trpezlivosťou a dostatkom odhodlania a môžete začať.

Možností ako začleniť rebriny do svojich športových aktivít existuje veľa. Môžete ich využiť pri strečingu, posilňovaní alebo gymnastike. Sú skvelou fitness pomôckou. Ideálne sú v kombinácii s hrazdou, alebo závesnými bradlami.

Čo je na rebrinách také výhodné?

V prvom rade zaberajú málo miesta, sú pomerne lacné a pomocou nich môžete zvládnuť kompletný posilňovací tréning, pri ktorom zapojíte svaly chrbta, brucha, zadku, dolných a aj horných končatín.

Bežne sa vyrábajú z bukového alebo smrekového dreva, ale aj z kovu. Pripevňujú sa do steny na pevné skrutky. Ich nosnosť je okolo 100 až 120kg.

Ako vybrať rebriny?

Vyberajte rebriny podľa niekoľkých parametrov:

  • výška a šírka rebrín – tie najmenšie sú na výšku pod 2 metre, na šírku majú 60 až 65cm . Opačným extrémom sú trojmetrové rebriny o šírke okolo jedného metra.
  • kvalita spracovania ( použitý materiál)
Sorry no posts found

Ošetrenie rebrín

Rebriny sú natreté špeciálnym lakom pre odolnosť proti vlhkosti a potu . Nepotrebujú zvláštnu údržbu, stačí bežný prostriedok na drevený nábytok, alebo obyčajnú navlhčenú handričku.

Rebriny do detskej izby

Rebriny sú pre deti skvelou príležitosťou, ako sa od ranného veku začať učiť športu a zdravému životnému štýlu. Samozrejme objavujú sa obavy zo zranenia, ale verte, že deti majú často až prekvapivý pud sebazáchovy a na rebrinách sa im nič nestane. Pod rebriny je vhodné pridať matrac.

Sorry no posts found

S hrazdou?

Posilňovanie s vlastnou váhou sa dá rozšíriť aj pridaním hrazdy. Pomocou nej vieme nakombinovať sériu cvikov, ktoré komplexne posilnia chrbát, ramená, bicepsy, tricepsy a v neposlednom rade aj brucho.

Sorry no posts found

Rebriny vás zaujali, no viete si predstaviť ešte niečo viac ? Tak potom práve pre vás je interiérová klietka. Skladá sa z niekoľkých stanovíšť. Klietka je vyrobená z kvalitných a vysoko odolných materiálov.

Sorry no posts found

Páčil sa Vám článok? Podeľte sa s ním aj s ostatnými

3.3/5 - (22 votes)