Detské odrážadlá – v čom sú jeho plusy?

Autor článku: Katka | Pridané dňa: 25. marca 2018

Je podľa Vás na čase, aby Vaše dieťa vlastnilo svoj prvý dopravný prostriedok, ale na klasický bicykel sa vám ešte nezdá zrelé? To znamená, že je tá správna doba vyskúšať odrážadlo.

Detské odrážadlá
3.3/5 - (28 votes)

Odrážadlo je bicykel bez pedálov, pre malé živé striebra, ktoré milujú aktívny pohyb. Nemá pedále ani retiazku, takže dieťa rýchlo pochopí systém, ako sa na ňom posúvať vpred. Malému šoférovi pomáha rozvíjať stabilitu, koordináciu pohybov, rovnováhu a podporuje správne návyky chodenia u tých najmenších.

Kedy začať s detským odrážadlom?

Detské odrážadlá sú ideálne pre deti od jedného roka, začínajúce s prvými krokmi. Deti sú natoľko šikovné, že sa naučia na odrážadle jazdiť úplne samé, a to jednoduchým odrážaním nôh od zeme. Vhodné je začať s interiérovým štvorkolesovým odrážadlom s volantovým riadením, čo dieťaťu uľahčí jazdu. Môže sa plne sústrediť na pohyb celého tela a koordináciu hrubej motoriky.

Sorry no posts found

Aké sú rozdiely v odrážadlách?

Materiál

Drevené – drevené odrážadlá sú skôr štýlovou, no zároveň ekologickou záležitosťou. Výhodou je pevnosť materiálu , odolnosť a vhodnosť do interiéru.
Plastové – plastové odrážadlá oproti dreveným majú omnoho nižšiu hmotnosť. Sú odolné proti prírodným vplyvom ako je napríklad dážď. Plusom tohto typu je ich nízka cena. Na trhu je široká ponuka, preto netreba zabudnúť na pomer ceny a kvality.
Kovové – kovové odrážadlá sú najviac podobné detskému bicyklu a majú lepšie jazdné vlastnosti než drevené či plastové. Medzi výhody patria odolnosť proti vplyvom počasia, kvalitné spracovanie.

Kolesá

Prvé odrážadlá majú dve kolesá vzadu a dve vpredu, zatiaľ čo tie pre väčšie deti pripomínajú bicykel. Poznáme však rôzne typy kolies:

Plastové – vhodné do interiéru , menej hlučné

Sorry no posts found

Nafukovacie – s dušou sú vhodné do terénu , odpružia väčšie nerovnosti, avšak je potrebné pravidelné dofukovanie. Jazda na týchto kolesách je ďaleko príjemnejšia.

Bantamové – sú plné a sú určené na jazdu v náročnejšom a nerovnom teréne, kde môže dôjsť často k defektu nafukovacieho kolesa. Majú dlhšiu životnosť.

Sorry no posts found

Váha

Správne odrážadlo by malo byť čo najľahšie a to najmä z toho dôvodu, aby aj to najmenšie dieťa pri jazde nebojovalo s váhou odrážadla. Samozrejme nízku váhu oceníte aj vy , rodičia, keďže budete mnohokrát poverení niesť odrážadlo v ruke a to vo chvíli, keď sa vašej ratolesti jazdiť jednoducho nechce.

Plusy odrážadla v kocke

  • Bezpečná zábava pre vaše deti – nová športová aktivita
  • Nácvik stability , udržania rovnováhy , celkovej motoriky
  • Ideálna príprava na prvý bicykel
  • Nízka hmotnosť
  • Jednoduchá manipulácia a skladnosť(bez problémov ho dáte aj do kufra auta)
  • Široký výber najrôznejších modelov a typov
  • Prijateľné ceny pre každú rodinu

Páčil sa Vám článok? Podeľte sa s ním aj s ostatnými

3.3/5 - (28 votes)